bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Uroda

Piękny i trwały makijaż andrzejkowy

W ciągu roku jest wiele okazji do tego, by pochwalić się swoimi kosmetycznymi zdolnościami oraz stworzyć makijaż, który na pewno zapisze się na długi czas w pamięci osób, z jakimi się bawiliśmy. Z tego powodu trzeba się do niego przyłożyć, przemyśleć, co chcemy zrobić i jakie elementy dodać, by wszystko ze sobą ładnie współgrało.

Lepsza klasyczna czy szaleństwo

Na początek warto pamiętać o tym, że makijaż andrzejkowy powinien być trwały i odpowiednio dopasowany do wybranego stroju. Każda kobieta wie, jak ważne jest współgranie różnych dodatków, na które się decyduje. Warto zatem przynajmniej tydzień wcześniej zastanowić się, jaką kreację założymy na ten niezwykły dzień, a potem przemyśleć to, jaki makijaż stanie się tutaj odpowiednim dodatkiem. Oczywiście, nie można też zapominać o najnowszych jesiennych trendach. W nich też z pewnością znajdziemy wiele ciekawych inspiracji.

Jeśli chodzi o makijaż oka, to zwykle najlepszym rozwiązaniem jest stawianie na klasykę pod względem stylu, ale niekoniecznie kolorów. Tutaj o wiele bardziej można zaszaleć. Może przyda się niebieska lub fioletowa kreska, która dobrze uzupełni strój i podkreśli oczy. W przypadku Andrzejków można także zdecydować się na połysk w postaci srebrnego lub złotego brokatu. A na koniec zajmiemy się rzęsami. Przydadzą się tutaj zatem maskary lub odżywki, które pobudzą ich wzrost i dzięki temu otrzymamy efekt à la „Twiggy”.

Pora na podkład

Pierwsze pokłady pojawiły się na rynku w połowie poprzedniego wieku, ale wciąż nie straciły w oczach kobiet. Odkąd pokochałyśmy jego działania i zaczęłyśmy go stosować podczas przygotowywania makijażu, do dziś to robimy. Jednak trzeba pamiętać, że tylko idealnie dobrany podkład może zatuszować niedoskonałości i sprawić, że twarz stanie się piękna i promienista. Jak zatem się zabrać za wybranie go? Najlepiej kolor testować na własnej szyi, a nie na nadgarstku, co jest częstym błędem popełnianym przez kobiety. Odcień powinien być zbliżony do koloru skóry. Najlepiej, gdy pasuje idealnie lub jest nieco jaśniejszy, ponieważ ciemniejszy odcień może jedynie postarzyć skórę i nadać jej nienaturalny wygląd, a tego powinniśmy unikać.

Inne ważne elementy makijażu

Nie wolno nam zapomnieć też o różu i bronzerze, dzięki którym można wymodelować twarz. W przypadku tego pierwszego, gdy zamierzamy wybrać odpowiedni odcień, warto wypróbować go na opuszkach palców, ponieważ to one najlepiej odwzorowują zarumienienie policzków. Gdy będziemy mieć wszystko gotowe, możemy ruszać na zabawę.