bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

włosy
Uroda

Jak świadomie dbać o włosy? Poznaj ich porowatość!

W każdym aspekcie dbania siebie, czy to o twarzy, ciało czy włosy, najważniejsze jest poznanie potrzeb danej strefy pielęgnacji. Tylko wtedy jesteśmy w stanie dobrać odpowiednie kosmetyki i produkty, które będą dawać najlepsze efekty. Jeśli chodzi o włosy, to mamy tutaj różne porowatości. Przeciętna osoba mogła nawet nie słyszeć o takiej kwestii w pielęgnacji. Jednak jeśli chcesz świadomie i właściwie dbać o włosy, to koniecznie przeczytaj ten artykuł! Dowiesz się z niego, co to jest ta porowatość, jakie są jej rodzaje oraz co powinieneś stosować!

Rodzaje porowatości włosów – jakie są?

Zacznijmy jednak od ustalenia, czym w ogóle jest porowatość włosów. Należy sobie wyobrazić, że każde pasmo to łodyga, która ma łuski. One właśnie mogą być odchylone od samej łodygi w różnym stopniu. Im bardziej gładko położona łuska, tym porowatość jest niższa. Im bardziej łuski odstają od łodygi, tym porowatość jest wyższa. Wyróżnia się trzy podstawowe stopnie: wysokoporowate, średnioporowate i niskoporowate.

Jak wyglądają różne rodzaje włosów – porowatość

To, jaką mamy porowatość włosów, można ocenić po ich wyglądzie. Jeśli masz proste, dość ciężkie i nie puszące się włosy, to najprawdopodobniej są one niskoporowate. Zwykle ciężej się je stylizuje, szybko wracają do swojego naturalnego stanu. Włosy wysokoporowate mają skłonność do puszenia się, plątania, a do tego zwykle są po prostu mocno kręcone. Jeśli chodzi o włosy średnioporowate, to są one pewnego rodzaju złotym środkiem między wysoko, a niskoporowatymi. Są więc dość proste i nie puszą się, dość szybko schną, ale jednocześnie czasem potrafią być niesforne.

Jak dbać o różne rodzaje włosów?

Pielęgnacja włosów powinna być dostosowana do ich porowatości. Do wyboru mamy różne szampony, odżywki, maski, oleje itp. Zwykle łatwo jest znaleźć informacje o tym, do jakiego rodzaju włosów przeznaczony jest dany produkt. Najlepiej jest zawsze oceniać, czy np. dana odżywka jest proteinowa, humektantowa czy też emolientowa. Jeśli interesujesz się pielęgnacją nie tylko włosów, ale całym tym tematem, to wiele informacji znajdziesz na stronie: http://kotwicapiekna.pl. Warto być świadomym tego, jak dużo daje nam świadoma pielęgnacja. Każde włosy mogą być piękne i zadbane, jeśli tylko odpowiednio o nie zadbamy! Nie osiągniemy tego bez dobrania kosmetyków, a przede wszystkim bez poznania ich porowatości. Jeśli sama obserwacja nie wystarcza, to wykonaj test na porowatość online!