bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Uroda

Ubrania do chodzenia po domu – jak się powinno je dobierać?

Ubrania do chodzenia po domu to dla wielu osób prawdziwa zagadka. Jest to dość paradoksalna sytuacja, ponieważ to właśnie strój domowy powinien być najłatwiejszy do skomponowania. Jak się jednak okazuje, nie tylko panowie, ale także panie, posiadają ogromne problemy z tym, aby być dobrze ubranymi w warunkach domowych. Prowadzi to do noszenia rzeczy starych, zniszczonych, a nawet brudnych. Jakimi zatem cechami musi charakteryzować się domowe ubranie?

Wygoda najważniejszą sprawą

Zdecydowanie najważniejszą kwestią podczas dobierania ubrań do domowego stroju jest wybieranie jedynie tych rzeczy, które będą naprawdę wygodne i komfortowe. Siedzenie w domu w obcisłych, eleganckich dżinsach nie będzie z pewnością rozsądnym wyborem. Z tego też powodu poleca się ubrania luźne, nieopinające ciała, oraz pozostawiające naprawdę olbrzymi zakres ruchów. Materiał musi być przewiewny, lekki, a także miły w dotyku.

Na co zatem warto się zdecydować? Nie da się ukryć, że domowe ubranie opiera się w głównej mierze na dresach. Dresowe spodnie to rewelacyjny element odzieży, który daje poczucie wolności oraz swobody. Dla pań innym również ciekawym wyborem mogą być legginsy, czyli opinające lekko nogi oraz pośladki sportowe spodenki. Są one przede wszystkim bardzo lekkie i zupełnie niewyczuwalne na ciele podczas ich noszenia.

Z kolei, jeśli chodzi o górną część, to doskonałym pomysłem będzie gładki, prosty i w pełni klasyczny T-shirt. W przypadku pań dobrym rozwiązaniem będzie także prosta bluzka z ramiączkami lub też zestaw koszulka plus lekki kardigan.

O czym trzeba pamiętać?

Choć domowy strój jest bardzo niezobowiązujący i raczej nie będziemy się w nim pokazywać przed przełożonymi, kolegami z pracy, czy też nawet teściami, to jednak nie oznacza to wcale tego, że może być byle jaki. Również ubranie domowe musi spełniać kilka absolutnie podstawowych cech estetycznych. O czym konkretnie mowa?
Przede wszystkim rzeczy do chodzenia po domu muszą być czyste. Chodzenie w brudnym podkoszulku, czy też spodniach, nie przystoi ani kobiecie, ani mężczyźnie. Dodatkowo ubrania muszą być całe i pozbawione dziur. Nie można nawet po domu chodzić w skarpetkach z dziurami, czy też porozciąganej koszulce lub bluzie. Oczywiście wykluczone jest posiadanie ubrań nieświeżych, które są przepocone.
Jak skumulować te wszystkie zalecenia w jedną cechę? Bardzo prosto — w domu trzeba ubierać się tak, aby było nam wygodnie i komfortowe, lecz jednocześnie, abyśmy mogli w każdej chwili w aktualnym stroju wyjść z psem na spacer czy też do sklepu na zakupy.