bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Uroda

Co wybrać – manicure żelowy, czy hybrydowy?

Coraz bardziej popularny wśród kobiet staje się trwały manicure wykonany w salonie kosmetycznym. Jest to rozwiązanie cechujące się nie tylko niezwykłą precyzją oraz wysoką estetyką, ale również i niemożliwą do osiągnięcia zwykłym lakierem do paznokci trwałością. Powoduje to niezwykłą wygodę na co dzień i pozwala cieszyć się idealnym wyglądem paznokci przez kilka tygodni. Najbardziej popularną metodą trwałego zdobienia paznokci jest stylizacja hybrydowa i żelowa.

Sposoby aplikacji.

Zasadniczą różnicą pomiędzy stylizacjami, jest to, że nałożenie żelu wymaga o wiele większego doświadczenia, zdecydowanie wyższych umiejętności i precyzji. Jedynie specjalista jest w stanie zbudować paznokieć o estetycznej linii C, która jest kluczowa w wyglądzie paznokcia. Wykonanie manicure hybrydowego nie różni się zbytnio od malowania zwykłym lakierem do paznokci. Nie wykonamy przy jej użyciu jednak żadnego modelowania paznokci, jakim jest na przykład wydłużenie. Natomiast to nałożenie żelu wymaga większej ingerencji w naturalną płytkę paznokcia poprzez jej spiłowanie. Podczas użytkowania hybrydy wystarczy jedynie lekko zmatowić paznokieć.

Odświeżanie i usuwanie manicure.

W przypadku hybrydy odświeżenie polega na całkowitym usunięciu warstwy lakieru poprzez rozpuszczenie acetonem lub e za pomocą frezarki. Ponieważ płytka nie była spiłowana, paznokcie zazwyczaj są w stanie podobnym do początkowego. W przypadku żelu odświeżenie jest bardziej skomplikowane, ponieważ wymaga nadbudowania odrośniętej części paznokcia i modelowania go na nowo. Natomiast usunięcie żelu często wymaga regeneracji płytki paznokcia, która może stać się miękka i łamliwa.

Trwałość paznokci żelowych oraz hybrydowych.

Zdecydowanie bardziej trwałe są paznokcie żelowe, dzięki odporności na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne. Hybryda poprzez swoją elastyczną powłokę jest bardziej podatna na uszkodzenia, dlatego zdecydowanie częściej występują na niej odpryski lub złamania paznokcia.

Manicure żelowy czy hybrydowy — co wybrać?

Ponieważ każda ze stylizacji odpowiada na różne potrzeby, najlepiej samemu zdecydować co jest dla nas najlepszym rozwiązaniem. Paznokcie żelowe lepiej sprawdzą się w przypadku słabych paznokci, jeśli chcemy nadać im ładny kształt. Będą one również dobrym wyborem, jeśli nasze dłonie narażone są na szkodliwe czynniki lub długotrwałe moczenie. Niestety wadą tej metody jest osłabienie płytki paznokcia.

Manicure hybrydowy sprawdzi się dla osób, które pragną naturalnego efektu stylizacji. Nie niszczą płytki, ponieważ niewymagana jest spiłowana powierzchnia paznokcia. Minusem jest mniejsza trwałość.