bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Uroda

Garnitur na sylwestra. W co najlepiej się ubrać?

Sylwester to dzień, w którym świętujemy koniec starego roku i nadejście nowego. Często z tej okazji organizowane są różnego rodzaju bale, imprezy, wieczory w operze czy teatrze. Jak na tę okazję powinien ubrać się mężczyzna? Z pewnością garnitur na sylwestra to dobry wybór.

Jaki garnitur wybrać?

Garnitur na sylwestra to pewna oczywistość, ale ważne, by był to strój formalny. Wystarczy biała koszula, czarny bądź granatowy garnitur, czarny krawat i biała poszetka. Taki zestaw będzie elegancki. Sprawdzi się na zwykłej imprezie, jak i na balu sylwestrowym.

Przy zakupie trzeba zwracać uwagę na materiał, z którego jest uszyty garnitur. Dobrym wyborem będzie wełna. Jednak bardziej wytrzymały będzie garnitur uszyty z wełny z domieszką włókien sztucznych lub syntetycznych.

Na jaką imprezę idziemy?

Zawsze trzeba jednak pamiętać, że wybór garnituru jest podyktowany rodzajem imprezy, na którą się wybieramy. Bal często wymaga eleganckiego stroju, ze smokingiem włącznie, z kolei na imprezę wystarczy włożyć garnitur. Ważne, by był to zestaw wieczorowy, w którym mężczyzna będzie prezentować się elegancko.

Gdy wybieramy się na typową domówkę, wystarczy zestaw casualowy. Składa się na niego koszula np. w błękitnym kolorze, granatowa marynarka, mniej formalne dżinsy i krawat. To dobry wybór, pod warunkiem że pozostali uczestnicy imprezy sylwestrowej zrezygnują z formalnego stroju na rzecz tego luźniejszego.

Czego unikać?

Jeżeli chcemy dobrze wypaść na sylwestra, warto zadbać o właściwy wybór garnituru.

Trzeba unikać agresywnych wzorów, intensywnych kolorów, fantazyjnych guzików czy krawatów w ekstrawaganckie desenie. Lepiej postawić na stonowaną klasykę, która jest bezpiecznym wyborem.

Podobnie sprawa ma się z dodatkami. Jeżeli pasek, to czarny lub brązowy. Sprawdzą się też klasyczne modele zegarków. Wymyślne akcesoria lepiej zostawić na inne, bardziej odpowiednie okazje.

W czym jeszcze na sylwestra?

Sylwester to jednak ten czas, kiedy można zdecydować się też na bardziej wyrafinowany strój. Może być to smoking. Mile widziany jest połysk czy atłasowe klapy.

Takiego garnituru nie włożymy na co dzień, a sylwester jest doskonałą okazją. Na pewno pozwoli wyróżnić się spośród sylwestrowych gości. Tutaj jednak nadal wskazana jest powściągliwość w wyborze koloru – lepiej pozostać w bezpiecznych tonacjach – czerni czy granatu. Całość uzupełni mucha. Stylizację z pewnością podkreślą czarne buty. W niektórych sytuacjach można zdecydować się na lakierki.

Jak widać wybór garnituru na sylwestra powinien być podyktowany rodzajem imprezy, a także towarzystwem, z którym spędzimy ten wyjątkowy wieczór.