bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Uroda

Jak przechowywać perfumy, aby służyły jak najdłużej?

Zadbane dłonie, ułożone włosy, czyste ubranie – to wizytówka każdej kobiety. Jednakże nie sposób nie dorzucić do tej listy jeszcze jednego czynnika, jakim jest piękny zapach. Oczywistym jest, że każdy człowiek wydziela swój charakterystyczny, naturalny zapach. Czuć go zwłaszcza u małych dzieci czy noworodków. To przepiękna woń, w zasadzie nie do podrobienia. Oczywiście, większość osób sięga po sztuczne zapachy czyli perfumy, wody toaletowe czy dezodoranty.

Jak dobrać perfumy?

Mówi się, że nie powinno się dyskutować o gustach. Podobna maksyma powinna przyświecać nam, jeśli chodzi o rozmowę na temat zapachów. Każda kobieta i każdy mężczyzna posiada swoje preferencje w kwestii wyboru perfum. Nie da się ukryć, że jest to coś zupełnie normalnego a także – całkiem dobrego! Przecież trudno jest wyobrazić sobie sytuację, w której każdy używałby flakonika z tym samym zapachem. Jakże nudno byłyby wówczas na świecie. Jak jednak dobrać perfumy, aby pasowały do nas i utrzymywały się na naszym ciele długo? Dobrym pomysłem jest zainteresowanie się nutami zapachowymi i sprawdzenie, które pasują do naszego typu osobowości. Najlepiej jednak jest po prostu przejść się do perfumerii, powąchać kilka zapachów, które nas interesują, poradzić się sprzedawcy. Dodatkową zaletą rozmowy z ekspedientką jest również to, że opowiedzieć nam może ona o tym, jak przechowywać perfumy, kiedy zbliża się promocja oraz w jaką pojemność flakonika najbardziej opłaca się zainwestować.

Jak przechowywać perfumy?

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy – dobre i trwałe perfumy, potrafią kosztować krocie. Nieraz na zakup jednego flakonika trzeba oszczędzać przez kilka miesięcy. Z tego chociażby względu warto dowiedzieć się, jak przechowywać perfumy, aby po prostu nie zmarnowały one nam się zbyt szybko. Najważniejszym czynnikiem, o jaki należałoby zadbać jest temperatura powietrza. Duże grono osób przechowuje perfumy w łazience. To potworny błąd! Wysoka temperatura może zniszczyć strukturę zapachu i sprawdzić, że po czasie zacznie on zwyczajnie śmierdzieć. Najlepsza temperatura to 16-20 stopni Celsjusza. Kolejnym minusem przechowywania flakoników w łazience jest częsta zmiana temperatur, co również źle wpływa na strukturę perfum. Nie da się ukryć, że wrogiem flakoników z zapachem jest promieniowanie słoneczne. Dlatego, aby na długo zachować ukochaną woń, najlepiej trzymać buteleczki w zacienionym miejscu, gdzie nie będzie zbyt dużej wilgotności powietrza. Może to być toaletka w sypialni. Perfum nie powinno się trzymać na parapecie.