bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

doskonała ochrona przed poceniem
Uroda

Nowoczesne kosmetyki dla mężczyzn to doskonała ochrona przed poceniem się

Antyperspiranty podstawowy kosmetyk służący do codziennej higieny, który gwarantuje suchość pod pachami przez cały dzień czy wiesz, czym różni się dezodorant od antyperspirantu? Czym dokładnie różnice ich działanie? Wybierz opcję najlepszą dla siebie i ciesz się higieną każdego dnia.

Antyperspirant jest dobry na obfite pocenie się

Jeśli jesteś aktywnym mężczyzną, który przebywa poza domem większość dnia, to na pewno spotykasz się ze stresującymi sytuacjami. Jeśli pracujesz fizycznie lub uprawiasz czynnie sport, to pocenie się z nas bardzo dobrze. Antyperspirant to kosmetyk który hamuje wydzielanie potu i zwęża gruczoły potowe, W taki sposób, że wydzielanie potu jest ograniczone. Dlatego jest to oczywisty wybór dla tych mężczyzn, którzy dużo się pocą i którym to przeszkadza. Możesz wybrać także dezodorant, ale wtedy nie hamuje on pocenia się, tylko niweluje nieprzyjemny zapach. Działanie tych dwóch kosmetyków jest niby podobne, Ale jednak zupełnie inne. Wybierając, który będzie odpowiedni, musisz zastanowić się jaki prowadzisz Tryb życia i czy dużo się pocisz. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów antyperspirantów i dezodorantów, które pomogą Ci utrzymać czystość cały dzień. Jaki wybrać antyperspirant dla mężczyzn? Na pewno taki, który zapewnia długą ochronę, ale także taki, który pielęgnuje skórę.

Zapomnij o przykrym zapachu i wybierz dezodorant

Jeśli chodzi o higienę ciała związaną z poceniem się, to jest tak że inna opcja, czyli dezodorant. Dezodorant nie hamuje pocenia się, a jedynie niweluje nieprzyjemny zapach. Dla wielu osób jest to najważniejsza sprawa, bo nie zależy im na zmniejszeniu ilości potu. Dezodorant hamuje bakterie, które są odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach. Warto wiedzieć, że sam pot jest bezwonny i dopiero na skórze nabiera nieprzyjemnego zapachu, właśnie ze względu na takie bakterie. Dezodorant zazwyczaj ma mocniejszą nutę zapachową niż antyperspirant i przez wiele osób jest stosowany jako kolejny zapach do ciała, uzupełniający perfumy lub balsam do ciała. Jeśli mało się pocisz lub potrzebujesz czegoś na chłodniejsze dni lub po domu, dezodorant będzie idealny. Wybierz swoją ulubioną nutę zapachową i ciesz się nią przez cały dzień.

Czego unikać w składzie takich kosmetyków?

Przede wszystkim ważne jest, aby taki kosmetyk nie tylko hamował wydzielanie potu i nieprzyjemny zapach, ale także pielęgnował skórę pod pachami. Wybieraj produkty bez barwników, konserwantów, alkoholu i soli aluminium. Często antyperspiranty zawierają magnezję, która doskonale pochłania wilgoć. Jego formuła może być oparta na minerałach i składnikach odżywczych, które wspomagają skórę pod pachami. Należy także uważać na parabeny, które są wchłaniane przez skórę do organizmu. Jeśli to możliwe, to spróbuj używać dezodorantów, a w sytuacjach wyjątkowych antyperspirantów. Hamowanie potu nie jest naturalnym procesem i jeśli można, dobrze jest tego unikać. Oczywiście jest to proces odwracalny, ale jeśli ktoś woli bardziej naturalne kosmetyki to powinien zwrócić swoją uwagę na dezodoranty.

Materiał zewnętrzny