bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

ems
Lifestyle

Jak trenować skuteczniej? Postaw na EMS!

Chcesz rozpocząć treningi? Zobacz, w jaki sposób trenować skutecznie, aby osiągnąć założone przez siebie cele!

Skuteczny trening – o czym musisz pamiętać?

Regularny ruch ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Gdy również chcesz rozpocząć trenowanie, by zadbać o siebie, uzyskać lepszą sylwetkę, zrzucić nadmiar kilogramów, zobacz, co składa się na skuteczny trening.

Aby skutecznie trenować, ważne jest, aby:

  • Określić swoje cele treningowe – należy dobrać odpowiedni rodzaj aktywności, którą chcesz uprawiać, zależnie od tego, jakie partie ciała chcesz rozwijać, czy chcesz odchudzać się, poprawić swoją siłę, wytrzymałość czy kondycję.
  • Zbudować plan treningowy – uwzględniający cele, poziom zaawansowania oraz dostępność czasu i preferowany typ treningu.
  • Dostosować trening do swoich możliwości – nie należy porównywać się z innymi ludźmi, trzeba dostosować trening do swoich możliwości.
  • Zwiększać stopniowo intensywność i trudność treningu – nie należy przeciążać ciała od razu, lepiej stopniowo zwiększać intensywność i trudność ćwiczeń, aby uniknąć kontuzji.
  • Pamiętać o odpowiednim odżywianiu – trening jest skuteczniejszy, jeśli jest połączony z dietą, która dostarczy organizmowi odpowiednią ilość składników odżywczych
  • Pamiętać o odpowiedniej regeneracji – znajdź czas na odpoczynek, ponieważ regeneracja jest równie ważna, jak trening, ponieważ pozwala na odpowiednie zregenerowanie mięśni i uniknięcie przetrenowania.
  • Skonsultować się z profesjonalistą – gdy masz jakiekolwiek wątpliwości, skonsultuj się z trenerem personalnym lub fizjoterapeutą, który pomoże Ci zbudować plan treningowy dostosowany do Twoich potrzeb i możliwości.

Skorzystaj z treningu EMS i trenuj efektywniej!

Gdy chcesz osiągnąć jeszcze lepsze efekty treningowe bez poświęcania na ten cel dużej ilości czasu, wybierz trening EMS. Czym on jest?

Trening elektrostymulacji mięśniowej (EMS) polega na stymulowaniu mięśni z wykorzystaniem prądu elektrycznego. Podczas takiego treningu napięcie elektryczne przesyłane jest do mięśni za pomocą elektrod, które są przyklejane do skóry. Napięcie to powoduje skurcz mięśni, co odpowiada ruchowi, jaki wykonuje się podczas tradycyjnego treningu, przy czym jest on znacznie intensywniejszy i daje lepsze efekty.

Trening EMS jest często stosowany w celu poprawy siły mięśni, rozbudowania ich masy, w celu zwiększenia wytrzymałości i poprawy kondycji. Często wykorzystuje się go również w celu zmniejszenia nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej i do poprawy wyglądu sylwetki. Może być również używany do rehabilitacji po urazach lub do poprawy postawy ciała. Po więcej informacji warto się udać tutaj https://www.intime.pl/trening-ems-warszawa/.

Obecnie treningi tego typu są oferowane w różnych klubach na terenie Polski. Można więc bez problemów zapisać się na trening EMS w Warszawie, który prowadzony będzie pod okiem doświadczonego w tej dziedzinie trenera personalnego. Trener ten może wtedy wybrać odpowiedni rodzaj programu treningowego EMS dla swojego klienta, by wspomagać go w uzyskaniu najlepszych efektów.

Czas trwania treningu EMS to jedynie około 20-30 minut. To niewiele w porównaniu do zwykłego treningu, ale elektrostymulacja mięśni pozwala wtedy na osiągnięcie rezultatów podobnych nawet do spędzenia paru godzin na siłowni. W efekcie trening EMS to też świetna propozycja dla osób, które po prostu nie mają za dużo czasu na aktywność fizyczną.

Gdy chodzi o opłaty za trening EMS Warszawa ma je na poziomie podobnym do innych miast. Zwykle cena jednej sesji treningowej wynosi od 120 do 180 złotych. Warto kupować karnety, ponieważ pozwalają one na uzyskanie mniejszych kosztów.