bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Uroda

Witamina A na paznokcie – sposób na piękne dłonie.

Dłonie to wizytówka nie tylko kobiety, ale i każdego z nas. Jak je pokazać, jeśli paznokcie są kruche i łamliwe, a w efekcie połamane i rozdwojone, natomiast skórki wokół nich popękane. Powodem takiego efektu w głównej mierze jest dieta uboga w minerały i witaminy. Wszystko za sprawa tego, że nasze paznokcie odżywiane są przez system naczyń krwionośnych skóry, który najwidoczniej nie dostaje odpowiednich składników. Żadne preparaty stosowane miejscowo nie zadziałają, jeśli nie wspomożemy ich, dbając o nasz organizm od wewnątrz. Wiele witamin wpływa na zły stan paznokci i je wszystkie powinniśmy zażywać. Pierwsze efekty powinniśmy zobaczyć po około trzech miesiącach stosowania. Nie jest to krótko, lecz czas oczekiwania wynagrodzą nam paznokcie, które staną się mocne i zdrowe.

Jakie witaminy wpływają na wygląd paznokci?

Aby uzyskać zadowalający efekt, należy stosować odpowiednio dobraną kurację witaminową bogatą w wapń, żelazo, witaminę B, witaminę A, witaminę PP, krzem, cynk, jod, żelazo, magnez, nienasycone kwasy tłuszczowe i skrzyp polny. Pierwsze efekty w postaci zdrowych paznokci powinny być widoczne już po trzech miesiącach regularnego stosowania. Na pewno zauważymy różnicę w płytce paznokcia, która stanie się twarda i nie będzie się łamać, ani rozdwajać. Dodatkowo powierzchnia stanie się jasna, gładka, i pozbawiona przebarwień. Najważniejsza jest witamina A na paznokcie, jeżeli pomimo jej stosowania nie będzie widać efektów warto jeszcze raz przyjrzeć się swojej diecie. Aby zadbać o paznokcie, powinniśmy spożywać brązowy ryż, razowy chleb, kasze gryczane, ryby morskie, chude mięso, nabiał, oleje roślinne. Jeśli problemy nie mijają, konieczna będzie wizyta u dermatologa, celem oceny stanu paznokci i wykluczenia schorzeń.

Na co wpływają poszczególne witaminy?

1. Witamina A na paznokcie wpływa najbardziej. To ona odpowiada za nawilżenie skórek wokół paznokci i powoduje, że płytka paznokcia jest gładka. Gdy mamy jej za mało w organizmie nasze paznokcie stają się kruche, a na ich powierzchni możemy zauważyć poprzeczne prążki.

2. Witaminy z grupy B i ich niedobory sprawiają zniekształcenia paznokci, ich łamliwość oraz spowolniony wzrost. Jeżeli paznokcie są suche, mają ciemniejszy kolor a na dodatek są wypukłe jest to sygnał o niedoborze witaminy B12.

3. Witamina C ma działanie przeciwbakteryjne, dlatego bardzo dobrze łagodzi oraz zapobiega stanom zapalnym na paznokciach. Ma również właściwości wzmacniające.

4. Witamina E działa silnie oksydacyjne co poprawia krążenie krwi, a w efekcie płytka paznokcia wygląda na zdrowszą.