bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Uroda

Fryzury wydłużające twarz – na co można sobie pozwolić

Okrągłe buzie zdecydowanie mają swój urok. Bardzo długo wyglądają dziewczęco i młodo. Niestety posiadaczki okrągłych twarzy nie do końca są z nich zadowolone i marzą im się bardziej wyraziste rysy. Nie jest to wcale trudne do osiągnięcia, bo istnieją zarówno fryzury wydłużające twarz jak i specjalne makijaże.

Jak wysmuklić twarz przy pomocy włosów

Wszyscy styliści zgodnie przyznają, że odpowiednie cięcia nie tylko ukryją pucołowate policzki, ale także optycznie twarz wydłużą. Trzeba jednak przestrzegać kilku zasad. Jedną z nich jest właściwa długość. Zaleca się przede wszystkim, aby włosy nie kończyły się na wysokości brody czy w połowie twarzy. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się więc fryzury nieco dłuższe, a najbardziej optymalna długość to taka do ramion. Drugą ważną zasadą jest bałagan na głowie. Z małymi wyjątkami proste i gładkie uczesania raczej nie sprawdzają się przy okrągłej buzi. Łamane fale, artystyczny rozgardiasz, cieniowania, pasemka to sposoby, aby uwagę odwrócić od buzi i skupić na fryzurze. Sprawdzą się więc różnego rodzaju wypuszczone pejsy i pasemka,
co skrupulatnie wykorzystują wszyscy najwięksi styliści. Fryzury wydłużające twarz więc to nie tylko specjalne cięcia, ale także upięcia
i uczesania.

Fryzury wydłużające twarz

Jest naprawdę w czym wybierać. Najpopularniejsze fryzury wyszczuplające twarz to przede wszystkim:

– Cieniowane i różnej długości boby, szczególnie te, które kończą się za linią brody lub sięgają do ramion. Zaletą krótszego cięcia z tyłu jest to, że dodaje ono objętości włosom, a dłuższe pasemka z przodu wysmuklają twarz.

– Upięcia w formie wysokich koków zawsze dodają centymetrów i tym samym wydłużają i wysmuklają. Tak samo dzieje się przy uczesaniu
w luźnego i niskiego kucyka. W jednym i drugim przypadku warto
z przodu wypuścić luźne pasemka, szczególnie takie w postaci łamanych fal. Takie uczesania są częste wśród aktorek na ważnych wydarzeniach i bywają również połączone z asymetrycznymi przedziałkami.

– Buzię i kształcie migdałka łatwo uzyskać czesząc się sposobem z lat 90. Chodzi o popularny wtedy natapirowany przód, który zaczesuje się do góry i upina wsuwkami. Moda ta zdecydowanie ostatnio powraca na wybiegi.

– Fryzury wydłużające twarz to również takie, które charakteryzują się asymetryczną i zaczesaną na bok grzywką. Można ją zarówno ściąć ukośnie jak i w ten sposób zaczesywać.

– Warto również postawić na odsłanianie szyi. Taki zabieg wydłuża, wysmukla i dodaje całej sylwetce centymetrów. Jednak raczej nie sprawdzą się całkiem krótkie fryzury.