bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Uroda

Skuteczny sposób na zakola u mężczyzn – czy istnieje?

Zakola na czole i skroniach to początkowy etap zwiastujący rozpoczęcie procesu łysienia. Zazwyczaj objawy te dotyczą panów, a za główne ich źródło uznaje się typowe dla średniego lub starszego wieku zmiany w systemie hormonalnym. Czy istnieje skuteczny sposób na zakola u mężczyzn? Co można w takiej sytuacji zrobić?

Zmiana uczesania

W pierwszych fazach łysienia wielu panów nie sięga jeszcze po radykalne środki, ale początkowo stara się jedynie zakryć zakola poprzez zmianę fryzury. Tuszowanie przerzedzonych włosów za pomocą zmiany uczesania bywa proste i nie wymaga ingerencji dermatologa , trychologa czy endokrynologa. Warto jednak skorzystać z rady stylisty, który pomoże dobrać fryzurę do kształtu głowy, maskując jednocześnie braki włosów tak, aby zakola nie rzucały się w oczy. Dziś profesjonalni fryzjerzy proponują w takich sytuacjach ciekawe i modne strzyżenia i uczesania. Nie można zapominać o zaroście – stylowo przystrzyżona i dopasowana do urody broda często odwraca uwagę od rzadszych włosów na głowie.

Pielęgnacja

Odpowiednia fryzura to ważny element urody, ale dbanie o włosy nie obędzie się bez odpowiednich kosmetyków. Pielęgnacja właściwymi produktami to w wielu wypadkach bardzo dobry sposób na zakola u mężczyzn. Ważne jednak, aby stosowane na co dzień kosmetyki miały odpowiedni skład i nie powodowały dalszego osłabiania owłosienia. Na rynku dostępne są specjalne szampony, odżywki czy maski zapobiegające wypadaniu włosów oraz wzmacniające cebulki i pobudzające je do wzrostu. Poza kosmetykami na porost włosów należy także zwrócić uwagę na akcesoria używane do stylizacji fryzur. Z pewnością warto zainwestować w dobrej jakości szczotkę i grzebień, a także zapoznać się z właściwymi technikami suszenia czy mycia. Trzeba też wspomnieć, że metodą hamującą wypadanie włosów bywa w wielu wypadkach zmiana sposobu codziennego życia. Chodzi tu o zbilansowaną dietę, zwiększenie aktywności fizycznej i wyeliminowanie stresu.

Wizyta u specjalisty

Gdy żaden wymieniony wyżej sposób na zakola u mężczyzn nie okaże się satysfakcjonujący, warto skorzystać z fachowej pomocy. Wizyta u specjalisty w przypadku nadmiernego wypadania włosów to dobra decyzja. Lekarz może bowiem znaleźć odpowiednią drogę działania na podstawie przeprowadzonych badań. W wielu wypadkach pacjent otrzymuje zalecenia związane z zażywaniem określonych środków farmakologicznych. Mogą to być tabletki, kapsułki lub preparaty stosowane miejscowo. Czasem jednak najskuteczniejszy sposób na zakola u mężczyzn to poddanie się przeprowadzanym w profesjonalnym gabinecie zabiegom, takim jak np. mezoterapia igłowa, masaże, terapia laserowa czy przeszczep.