bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Uroda

Dieta pudełkowa czy warto z niej korzystać?

W dzisiejszych czasach niemalże każdy żyje bardzo szybko, ma mnóstwo obowiązków (między innymi zawodowych), ale również wiele pasji. Dlatego też, dużo osób poszukuje rozwiązań, by oszczędzić jak najwięcej czasu na wykonywaniu codziennych czynności – w tym między innymi na gotowaniu. Dieta pudełkowa czy warto w nią inwestować?

Zalety korzystania z diety pudełkowej

Niewątpliwą zaletą korzystania z tego typu diety jest znacząca oszczędność czasu – wszystkie posiłki są przygotowywane za nas, a my możemy zająć się w tym czasie obowiązkami lub przyjemnościami. To ogromna ulga szczególnie dla młodych rodziców, a także osób, które wiele pracują i brakuje im czasu wolnego. W ten sposób nie muszą ciągle jeść na mieście, ale jednocześnie – nie korzystają z gotowych, przetworzonych dań do odgrzania w domowych warunkach. Kolejną, niewątpliwą zaletą diet pudełkowych jest możliwość ich zbilansowania i dopasowania do potrzeb – zarówno pod kątem kalorycznym, jak i ewentualnych preferencji czy nietolerancji. W wielu firmach sprzedających tak zwane diety pudełkowe istnieje możliwość wyboru posiłków standardowych, wegetariańskich, bez laktozy, bez glutenu i wielu innych typów diet. Dzięki temu mimo korzystania z menu „dla wszystkich”, nie spożywamy czegoś, co szkodzi naszemu organizmowi. Dodatkowo, w większości firm istnieje możliwość wyboru spośród co najmniej kilku wersji kalorycznych diety pudełkowej.

Wady diety pudełkowej

Na wstępie warto zaznaczyć, że wady te są dość subiektywne i każdy może postrzegać je nieco inaczej. Przede wszystkim – posiłki dostarczane są w większości przypadków rano – na cały dzień. To oznacza konieczność ich podgrzewania, a także to, że muszą one „stać” przez cały dzień. Oczywiście, nie jest to duży problem, jednak nie ma co liczyć na zupełnie świeże danie o każdej porze dnia, jak w restauracji. Jednak należy zaznaczyć, że w większości przypadków kolejne posiłki dnia są przemyślane tak, by zachowały świeżość przez cały dzień. Kolejną wadą, jaką należy wskazać jest fakt, że dania nie zawsze muszą odpowiadać gustowi danej osoby. Choć są one przygotowywane pod kątem potrzeb konkretnej osoby w zakresie kaloryczności oraz ewentualnych nietolerancji pokarmowych – trudno tu mówić o indywidualnym, dopasowanym do każdego użytkownika menu. Dania są każdego dnia przygotowywane dla konkretnej grupy użytkowników, jednak nie – pod indywidualne gusta. Niestety, trudno tutaj trafić w 100%: nawet wykupując kilkudniowy pakiet próbny możemy spotkać się z sytuacją, w której na przykład raz na tydzień czy dwa jakieś konkretne dania nam nie odpowiadają.