bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Zegarek w dobrym stylu
Moda

Zegarek w dobrym stylu. Najczęstsze błędy związane z doborem i noszeniem zegarka

Pierwotną funkcją zegarów było po prostu mierzenie upływającego czasu. Najważniejsze było więc to, by dokładnie pokazywały godzinę i były zawsze w zasięgu wzroku. By to umożliwić, powstały zegarki męskie na rękę. Z czasem ich funkcja znacznie się rozszerzyła. Dzisiaj równie ważny jest ich wygląd. Mogą być dodatkiem do eleganckiego ubioru, a także dopełnieniem starannie wykreowanej stylizacji. Czasomierze męskie tak samo jak zegarki damskie, by jednak spełniały również takie funkcje, należy wybrać odpowiedni model i nosić go w prawidłowy sposób. Przyjrzeliśmy się najczęstszym błędom, których należy wystrzegać się jak ognia przy wyborze oraz zakładaniu zegarka na nadgarstek.

Zegarek źle dobrany do sytuacji

Jak w niemal każdej dziedzinie życia, tak i wśród użytkowników zegarków co pewien czas pojawiają się nowe trendy, mody czy modele takie jak popularne ostatnio Casio G Shock czy Edifice. Tyle że z takich podpowiedzi trzeba korzystać w przemyślany sposób. Nie zawsze bowiem to, co widzimy na nadgarstkach naszych znajomych, będzie zgodne z kanonami eleganckich stylizacji.

Tak jest na przykład ze sportowymi zegarkami, które jakiś czas temu przebojem podbiły rynek. Uwielbienie dla elektroniki to jedno, a szykowny wygląd – coś całkiem innego. Zakładanie sportowego zegarka do garnituru czy eleganckiej sukienki może zupełnie zaburzyć wygląd i zrobić złe wrażenie w najbardziej formalnych sytuacjach.

Zaniedbany zegarek

Odpowiedni dobór zegarka do sytuacji wcale nie musi jednak oznaczać pełnego sukcesu. Czasomierz znajdujący się na nadgarstku powinien być bowiem również zadbany. Niektóre osoby po zakupie zegarka przestają o niego dbać. Tymczasem odpowiednia pielęgnacja jest kluczowa dla eleganckich modeli, zwłaszcza ze stalową bransoletą czy metalami szlachetnymi. Jeśli będzie na nich widoczny nalot czy brud, mogą bardziej szpecić niż zdobić.

Zegarek, który nie pasuje do sylwetki

Dobre dopasowanie swojego stroju do sylwetki to nie tylko odpowiedni krój marynarki, długość sukienki czy kolor ubioru. To również odpowiednio dobrany do niej zegarek. W tym przypadku największą uwagę trzeba zwrócić na kształt rąk. Jeśli są wąskie i długie – na przykład u szczupłych kobiet – duży zegarek z szeroką tarczą będzie się na ich tle niekorzystnie wyróżniać. I odwrotnie – mała tarcza na cienkim pasku nie pasuje do szerokich, wysportowanych męskich rąk.

Wybierając pasek, warto zwrócić również uwagę na jego kolor. Najlepiej będą prezentować się zegarki dobrze dobrane do karnacji. Ci, którzy najbardziej dbają o szczegóły, dobierają nawet barwę tarczy zegarka do koloru oczu!

Zegarek na niewłaściwej ręce

Do kanonów noszenia zegarka należy zakładanie go na lewą rękę. W ten sposób praworęczne osoby pozostawiają sobie większą swobodę działania – zegarek nie utrudnia wykonywania obowiązków, jest też mniej narażony na zniszczenie. Wiąże się z tym jeszcze jedna istotna kwestia. Noszenie zegarka na prawej ręce, zwłaszcza drogiego, może być odebrane jako manifestacja swojego statusu. A obserwowania takich zachowań u innych nikt nie lubi. Generalnie, mimo wyjątków – należą do nich na przykład osoby leworęczne – najbezpieczniejszym i najbardziej klasycznym rozwiązaniem jest zegarek na lewym nadgarstku.

Podróbka zamiast oryginału

Czasami do błędu popycha również chęć oszczędności. Niektóre osoby nabierają się na oferty, w których markowe zegarki sprzedawane są po podejrzanie niskich cenach. Bardzo często jest to równoznaczne ze sprzedawaniem podróbek. Jeśli założymy taki zegarek w formalnej sytuacji, a nasz partner czy klient rozpozna podróbkę, będziemy skreśleni w jego oczach. Nie wspominając już o tym, że transakcje z udziałem takich przedmiotów są nielegalne. Zamiast szukać podejrzanych okazji na zakup zegarka wykraczającego poza nasze możliwości finansowe, lepiej wybrać tańszy, ale oryginalny model.