bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Uroda

Kosmetyki pogrubiające włosy. Jakich preparatów używać?

Włosy to atrybut każdej kobiety. Zadbane potrafią być jej wizytówką. Warto wybierać kosmetyki sprawiające, że włosy będą wyglądać lepiej.

Grube włosy to marzenie

Gęste i grube włosy to marzenie każdej kobiety. Nie każda jednak może się pochwalić takimi kosmykami. Często muszą walczyć z cienkimi włosami, które są trudne do ułożenia i niestety podatne na zniszczenia.

O wyglądzie naszych włosów w dużym stopniu decyduje genetyka, ale sami możemy wspomóc pielęgnację. Nie każdy może mieć grube i gęste włosy, ale czasami zastosowane kosmetyki, metody i triki mogą znacznie poprawić sytuację.

Jakie kosmetyki pogrubią włosy?

Na rynku dostępnych jest duży wybór kosmetyków do pielęgnacji włosów. Kosmetyki pogrubiające włosy to jedna z grup. Można zdecydować się na szampon, odżywkę czy maskę ze specjalnym składem. Warto wybierać kosmetyki z proteinami, które wypełnią ubytki i mikrouszkodzenia we włosach. Inne składniki pokrywają ochronną powłoczką włosy.

Nie można stosować protein codzienne, gdyż wtedy stan włosów może się pogorszyć. W inne dni warto sięgnąć po odżywkę opartą na emolientach lub taką, która nawilży włosy.

Inne sposoby na pogrubienie włosów

Pogrubić włosy możemy także naturalnymi sposobami. Najlepsze z nich to stosowanie ziół w pielęgnacji. Najbardziej znanym jest henna, czyli barwnik pozyskiwany z rośliny o nazwie lawsonia bezbronna. Włosy pogrubiają także inne zioła, m.in. cassia czy indygo. Metoda ich działania polega na tym, że barwnik zawarty w ziołach łączy się z keratyną we włosie. Dzięki temu kosmyki są pogrubione.

Warto sięgnąć po inne naturalne sposoby. Świetne może być olejowanie włosów, np. olejem rycynowym, migdałowym czy kokosowym. Sprawdzonym sposobem jest też nafta. Wybrać można także wcierkę do skóry głowy, która poprawi kondycję włosów.

Właściwa pielęgnacja

Nie można zapominać o właściwej pielęgnacji. Warto zacząć myć skórę głowy, a nie same włosy, a przy tym rozwadniać szampon. Silne detergenty nie będą działać dobrze na włosy. Ważne jest też dokładne rozczesanie włosów przed myciem.

Z kolei po myciu trzeba nałożyć odżywkę, najlepiej dostosowaną do kondycji włosów, a także ich porowatości. Raz w tygodniu warto nałożyć maskę, która dogłębnie odżywi włosy. Warto zrezygnować z agresywnej stylizacji, a po każdym myciu zabezpieczać końcówki z użyciem serum silikonowego lub oleju. Konieczne jest systematyczne podcinanie zniszczonych końcówek, które narażone są na mechaniczne uszkodzenia.

Kosmetyki pogrubiające włosy mogą pozytywnie wpłynąć na ich kondycję. Warto systematycznie dbać o włosy, by widzieć zadowalające efekty.