bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Uroda

Farbowanie włosów jak często wykonywać, aby ich nie zniszczyć?

Gęsta, lśniąca czupryna to coś, o czym marzy zdecydowana większość dziewczyn. Niestety, nie wszystkie otrzymały w genach takie właśnie włosy. Sporo kobiet boryka się z różnymi problemami, jeśli chodzi o ich fryzurę. Niektóre panie skarżą się na uporczywy łupież, inne na oklapnięte u nasady włosy, a jeszcze niektóre ubolewają nad zbyt cienkimi pasmami. Niektóre kobiety jednak, mimo, że mają całkiem niezłe swoje naturalne włosy, to decydują się zmienić ich kolor.

Dlaczego kobiety farbują włosy?

Natura doskonale wie co robi, dając komuś taki a nie inny kolor włosów. Jednak spora część pań po prostu się z tym nie zgadza i decyduje się na farbowanie włosów Jak często słyszy się przecież, że blondynka zazdrości brunetce, a ruda marzy o blondzie na swojej głowie. Z pewnością decyzja o zmianie fryzury nie jest nieodwracalna, dlatego kobiety tym bardziej czują się zachęcone do włosowych eksperymentów. Niekiedy panie ze zwykłej ciekawości sięgają po szamponetkę koloryzującą, bądź zapisują się na wizytę do fryzjera, aby poddać się niemałej metamorfozie. Takie zmiany dla niektórych dziewczyn są swego rodzaju manifestacją – niekiedy chcą one poprzez zmianę koloru włosów podkreślić, że jakiś etap w ich życiu się kończy, a jakiś zaczyna. Nierzadko kobiety idą na koloryzację tylko dlatego, że chcą poprawić sobie nastrój, poczuć odrobinę zmiany w swoim życiu. Każda z przyczyn farbowania włosów jest dobra, pod warunkiem, że wykonuje się je z głową.

Farbowanie włosów jak często można je wykonywać?

Nie ulega wątpliwości, że jeśli ktoś chce poddać swoje włosy metamorfozie kolorystycznej, najlepiej jeśli odda się w ręce profesjonalisty. Dobry fryzjer to podstawa. Nie zawsze fryzjer, który dobrze tnie włosy będzie równie wyspecjalizowany w ich farbowaniu. Warto podpytać znajome kobiety, których fryzury nam się podobają o to, komu powierzają farbowanie włosów Jak często można wykonywać taki zabieg? Zależy to od wielu czynników. Przede wszystkim od tego w jakiej kondycji są nasze włosy. Wiadomo, że im słabsze cebulki, im mocniej przesuszające się pukle, tym rzadziej powinno je się poddawać zabiegowi koloryzacji. Dodatkowo, istotną rzeczą jest to, jaki kolor jest nakładany. Jeśli brunetka uporczywie stara się robić z siebie blondynkę, nie da się zrobić tego inaczej jak poprzez rozjaśnianie włosów. To wyjątkowo mocno osłabia naszą czuprynę. Rozjaśniania nie powinno się wykonywać częściej niż raz na kwartał, jednak niektóre panie nie przestrzegają tej wytycznej i nierzadko sięgają po utleniacz w zaciszu domowej łazienki.