Medycyna estetyczna cieszy się coraz większym zainteresowaniem, szczególnie wśród kobiet. Rozwój technologiczny sprawił, że zabiegi są w pełni bezpieczne i wymagają odpowiednich kwalifikacji i uprawnień do ich wykonania. Dzięki temu ryzyko jest maksymalnie ograniczone, a klienci mają zapewniony pełen komfort. Nowoczesna aparatura minimalizuje ból i nieprzyjemne odczucia, a dodatkowo zapewnia najwyższą skuteczność.
Na czym polega przygotowanie do zabiegów?
Najważniejsze przed zabiegiem medycyny estetycznej jest to, aby pacjent był zdrowy. Wykluczona jest wizyta w gabinecie podczas przeziębienia czy infekcji. Efektem tego może być większa podatność na powstawanie siniaków i stanów zapalnych oraz spowolniona regeneracja. Do specjalisty powinniśmy udać się wypoczęci, co zapewni nam pełen komfort i mniejszą wrażliwość na ewentualny ból.
Czym są stymulatory i wypełniacze?
Stymulatory i wypełniacze to jedne z najczęściej wykorzystywanych substancji podczas zabiegów medycyny estetycznej. Dzięki ich zastosowaniu możemy cieszyć się zdrową, odmłodzoną i ujędrnioną skórą. Tkanki stają się gęstsze i uzupełnione, przyspieszona jest również regeneracja. W zależności od tego czego potrzebuje konkretny pacjent, stosowane są różne substancje takie jak Profhilo, Sunekos czy Nucleofill.
Tego rodzaju preparaty mają za zadanie pobudzenie tkanek do produkcji kolagenu i elastyny, które są niezbędne do utrzymana prawidłowej kondycji skóry. Odpowiadają one za elastyczność i jędrność, a ich obniżony poziom w organizmie możemy zaobserwować poprzez wzmożone powstawanie zmarszczek. Zadaniem stymulatorów jest również odbudowa strukturalna tkanek skórnych. Ich działanie pomaga niwelować widoczność blizn i rozstępów, które są powodem kompleksów wielu osób. Aby dowiedzieć się więcej na temat zabiegów z udziałem preparatów stymulujących, warto odwiedzić stronę internetową https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/stymulatory-i-wypelniacze-tkankowe/.
Jakie są efekty zabiegów wykorzystujących stymulatory i wypełniacze?
Tkankowe stymulatory zawierają szereg substancji aktywnych odpowiedzialnych za działanie w różnych obszarach skóry. Są to między innymi polinukleotydy, hydroksyapatyt wapnia, polikaprolakton czy kwas l-polimlekowy. Ich głównym zadaniem jest odwracanie procesów starzenia i zmniejszanie widoczności zmarszczek. Dzięki lepszemu wiązaniu cząsteczek wody, stymulatory zapewniają odpowiednie nawilżenie skóry. Poprawiają również zdolność do regeneracji.
Stymulatory napędzają fibroblasty w skórze, dzięki czemu zostaje wzmożona produkcja kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za jędrność i odpowiednią gęstość skóry. Dodatkowo możemy zaobserwować wyraźne spłycenie zmarszczek oraz poprawę owalu twarzy i przywrócenie konturów.
Najbardziej widoczne i pożądane efekty tego rodzaju zabiegów to przede wszystkim odmłodzenie skóry i poprawa jej kondycji. Zwiększona produkcja kolagenu zapewnia nam długotrwale młody wygląd i zmniejszenie widoczności oznak starzenia. Tkankowe stymulatory i wypełniacze stosowane są w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej, dzięki czemu są w pełni bezpieczne i zapewniają skuteczność.