bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Uroda

Szpilki z odkrytą piętą na dobry wieczór

Każda kobieta wie, że na różne wydarzenia i spotkania trzeba zawsze odpowiednio się ubrać i dopasować odpowiednie elementy stroju tak, by jednocześnie jej odpowiadały, nie krępowały ruchów, a razem tworzyły piękne połączenie, dzięki któremu będzie się wspaniale czuć. Właśnie dlatego warto już wcześniej skompletować swój strój.

Wieczór marzeń

Wiele spotkań odbywa się, gdy zapada już zmrok. W takim razie warto przygotować sobie odpowiedni strój wieczorowy. Wtedy to przydadzą się także eleganckie szpilki z odkrytą piętą i noskami w szpic, do których można dopasować odpowiednią torebkę oraz sukienkę. Taki wybór jest odpowiedni, ponieważ zwykle zaleca się wkładać buty na wysokim obcasie do stroju wieczorowego. Choć nie oznacza to, że nie będą tutaj również pasować szpilki o niższym obcasie.

W tym wypadku jednak warto zadbać o to, by były bardziej ozdobne od butów, jakie kobieta zakłada na co dzień. Dobrym pomysłem jest także to, by wyróżniały się delikatnym, ale widocznym połyskiem. Z tego powodu bardzo uniwersalne są szpilki wykonane z lakierowanej skóry, które nie odciągną uwagi od reszty pięknego stroju, ale dobrze go uzupełnią i sprawią, że optycznie nogi będą wydawać się szczuplejsze.

Stylowe szpilki dopasowane do sukni

Dobrze wiedzieć, jak dopasować różne rodzaje szpilek do różnych sukni. Na co zwrócić uwagę, by tym doborze? Przede wszystkim ważny jest powód, dla którego jest organizowane spotkanie. Czasami dress code będzie wymagał bardziej oficjalnej i elegantszej formy ubrania, a kiedy indziej można pozwolić sobie na trochę więcej luzu. Do tradycyjnych sukni często poleca się buty, które są bardziej dekoracyjne. W takim razie dobrym rozwiązaniem są biżuteryjne ozdoby, który mocno świecą i rzucają się w oczy. Jednak gdy kobieta wybiera się pełną przepychu suknię, to lepiej postawić na klasyczne, stonowane szpilki z odkrytą piętą, dzięki czemu nie będzie wrażenia przesady. Oba te elementy stroju powinni się nawzajem uzupełniać, a nie konkurować ze sobą.

Ozdoby na szpilkach

Istotne jest także to, w jaki sposób buty wieczorowe zostały ozdobione. Gdy widać na nich nowoczesne i ekstrawaganckie aplikacje, to lepiej zostawić je na bardziej nieformalne spotkania lub zwykłe wyjścia na miasto. Jednak, kiedy potrzebny jest strój bardzo elegancki i wieczorowy, to pasują tutaj takie artystyczne ozdoby jak: cekiny, brokat, srebrne nici, perły czy kamyczki. Nie rzucają się tak bardzo w oczy, a pięknie uzupełniają strój, jaki kobieta na siebie włoży.