bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

air spot i jego zastosowanie
Lifestyle

Air Spot i jego wykorzystanie

Zachowanie dobrej kondycji bez względu na wiek na pewno jest bardzo ważne. Nie dziwi fakt, że na rynku z każdym rokiem przybywa różnorodnych sprzętów i pomocy, które mają służyć zachowaniu kondycji i tym samym zdrowego i młodszego wyglądu na długi czas. Wiele osób, które na co dzień uprawiają sport przyznaje, że potrzebują właściwych treningów, które dają im możliwość lepszego przygotowania do zdobywania nowych osiągnięć w sporcie. 

Czym jest Air Spot?

Mówiąc w dużym skrócie Air Spot – na przykład pochodzący ze strony tego e-sklepu https://airtracks.pl/produkt/airspot-okragly-airtrack-airpoland/ – to rodzaj maty, której konstrukcja sprawia, że spełnia raczej rolę trampoliny. Stanowi pewną alternatywę w stosunku do tradycyjnych trampolin. O ile pozwala na wybijanie się i wykonywanie wysokich skoków czy nawet salt, o tyle jej kształt i wymiary sprawiają, że w wielu sytuacjach jest o wiele przydatniejsza niż tradycyjna trampolina. Nie posiada siatki ograniczającej boki, a jej niewielka wysokość powoduje, że może być położona bezpośrednio na gruncie. 

Wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, co powoduje, że może być stosowana w bardzo wielu warunkach bez obaw o to, że zostanie uszkodzona. Aby korzystać z Air Spot, konieczne jest jej napompowanie, jednakże nie zajmuje to zbyt wiele czasu. Można ją nabyć w kilku rozmiarach, najpopularniejsza jest jednak mata o średnicy 100 cm i wysokości 20 cm. Takie wymiary powodują, że korzystanie z niej, zwłaszcza przez dzieci jest stosunkowo bezpieczne. Jeśli dzieciom zdarzy się spaść z maty, to niewielka wysokość uniemożliwia zrobienie sobie krzywdy. 

Na pewno jednak mata jest bardzo dużą motywacją dla dzieci i może być doskonałym sposobem na poprawę ich aktywności fizycznej i właściwy rozwój. W momencie, kiedy nie jest potrzebna, mata może być schowana, nie zajmuje bowiem zbyt wiele miejsca. 

Do czego można wykorzystać Air Spot?

Mata treningowa Air Spot ma bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Przede wszystkim nie można zapominać o tym, że mogą z niej korzystać osoby w każdym wieku – zarówno dzieci, jak i dorośli. Dla dzieci mata może być dodatkową motywacją do zwiększenia aktywności fizycznej. Mata w bardzo dużym stopniu wspomaga siłę wybicia, dzięki czemu skoki mogą być wyższe. Dzieci mogą również próbować wykonywać salta. Szczególnie przydatną pomocą mogą okazać się dla tych dzieci, które korzystają z różnorodnych zajęć dodatkowych, związanych z aktywnością fizyczną. 

W bardzo wielu sytuacjach również mata może okazać się bardzo pomocna w wykonywaniu ćwiczeń rehabilitacyjnych. Właściwości maty powodują, że wiele ćwiczeń które są na niej wykonywanych nie powoduje tak dużego obciążenia stawów jak te same ćwiczenia, wykonywane na twardej powierzchni. Oczywiście w przypadku rehabilitacji korzystanie z maty do wykonywania ćwiczeń najlepiej jest skonsultować z lekarzem zalecającym przeprowadzanie ćwiczeń. 

Dorośli mogą wykorzystywać matę do różnorodnych aktywności fizycznych. Jej niewielkie wymiary sprawiają, że może być umieszczana niemalże wszędzie. Jest doskonałą pomocą dla osób, których pasją jest parkour, bowiem można ją umieścić niemalże wszędzie w celu poprawy wybicia czy ułatwienia wykonania salta. Tak samo dobrze sprawdzi się jako pomoc treningowa dla cheerleaderek, dzięki niej bowiem mogą one ćwiczyć i poprawiać wybicia i salta. Mata doskonale sprawdzi się również jako element w czasie treningów, poprawiających kondycję i wydajność. Skoki na niej z pewnością wymagają nieco więcej energii oraz koordynacji niż podskoki na twardym podłożu. Trenowanie takich cech zaś przydaje się w bardzo wielu dziedzinach sportu.