bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Meble z litego drewna
Dom i ogród

Meble z litego drewna

Oryginalny wygląd, szlachetne materiały i wysoka funkcjonalność naszych mebli umożliwią Ci stworzenie wnętrza o jakim marzysz. Szafy, biurka, komody z drewna i inne rodzaje mebli z naszej oferty ułatwią aranżację salonu, kuchni, sypialni, a także każdego, dowolnego pomieszczenia. Drewno to materiał solidny i elegancki, dlatego jesteśmy przekonani, że prezentowane przez nas kolekcje przypadną do gustu wszystkim. Drewno sosnowe w połączeniu z ekologicznymi lakierami jest sposobem na wyrażenie indywidualnego stylu, a także nada pomieszczeniom wyjątkowego charakteru. Dodatkowo wprowadzi ciepłą atmosferę, której podstawą i źródłem będzie natura. 

Meble z litego drewna to wysokiej jakości wyroby meblarskie, które wymagają ogromnej wiedzy i umiejętności. Aby drewno było trwałe musi być we właściwy sposób sezonowane, poddane właściwej obróbce i na końcu zaimpregnowane. Dzięki tak złożonemu procesowi możesz mieć pewność, że meble z litego drewna, przetrwają wiele lat.

Meble sosnowe mają w sobie dużą naturalność. Słoje na powierzchni są niepowtarzalne, co sprawia, że wnętrze zyskuje charakter oraz daje możliwość codziennego obcowania z w pełni naturalnym, pochodzącym prosto z lasu, materiałem. Meble skandynawskie opierają się na litym drewnie. Białe meble z drewna bukowego doskonale sprawdzą się we wnętrzach minimalistycznych.

Drewniane meble – ich trwałośćMeble z litego drewna są też bardzo trwałe i odporne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne. Jeśli nawet po kilku latach pojawi się jakaś rysa na ramie drewnianego łóżka, z łatwością można ją usunąć. Istnieje taka możliwość, dlatego, że wewnętrzna warstwa mebli wykonanych z drewna jest dokładnie z tego samego surowca, co zewnętrzną – dlatego wystarczy trochę zeszlifować powierzchnię, a meble będą wyglądały jak nowe. Z tego powodu meble z litego drewna są bardzo dobrą inwestycją. Są droższe niż meble ze sklejki, ale ich jakość nie budzi żadnych wątpliwości.

Meble drewniane – z czym łączyć

Drewno to najpopularniejszy materiał wykorzystywany w budownictwie oraz w urządzaniu i aranżacji wnętrz. Niekiedy zdarza się, że zestawienie mebli i podłogi z drewna o różnym wybarwieniu bywa problematyczne. Jakie materiały można zestawiać z drewnem? Jak umiejętnie zastosować drewno we wnętrzach klasycznych, a jak w nowoczesnych? 

Sposoby na komponowanie drewna z innymi materiałami, a różne kolory naturalnych desek zależą od efektu, jaki chcesz osiągnąć. Jeśli chcesz stworzyć klasyczną kompozycję, postaw na stonowane rozwiązania. Gdy zamarzysz, aby stworzyć bardziej ekstrawaganckie wnętrze, możesz pozwolić sobie na odważną zabawę kolorami. 

Doskonale pasują tu ciemne barwy — czernie i brązy — zestawione z bielą, beżami, a także złotem i purpurą. Do klasycznych aranżacji warto więc wybierać drewno ciemne, o ciepłej tonacji. Dobrze będą wyglądały z naturalnymi tekstyliami, elegancką ceramiką i kryształami.