bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Uroda

Jakie perfumy dla nastolatki będą najlepsze?

Nastoletnie dziewczynki też marzą o perfumach i bardzo często perfumowane wody są przedmiotem ich westchnień. Jednak nie wszystkie zapachy, które są dostępne na rynku są doskonałe dla nastolatki. Perfumy dla nastolatki powinny być świeże, lekkie a ich nuty muszą być radosne bez względu czy są kwiatowe czy też owocowe.

Najlepsze zapachy dla nastoletnich panienek

Dziewczynki w wieku 11, 12, 13 czy 15 lat są osobami bardzo młodymi. Dlatego też odpowiednie dla nich zapachy, nie powinny im ciążyć a jeszcze bardziej uwypuklać ich młodość i pokazywać ich radość życia. Wybrane perfumy dla nastolatek muszą kojarzyć się z luzem, wolnością i swobodą ale także i z faktem, że otulają młode istoty i przyszłe, dopiero co, kobiety.

Odpowiednie nuty zapachowe dla nastolatek

Wszystkie perfumy mają swoje trzy nuty zapachowe: nutę głowy, serca i bazową. Wszystko to tworzy tak zwany akord. Najmocniejsze są zawsze perfumy, są one najcięższe w swoim zapachu, najmocniej pachną i najdłużej się utrzymują na ludzkiej skórze. Dlatego prawdziwe perfumy mogą nie pasować nastolatkom. W tym wypadku najlepsze mogą się okazać różnego rodzaju wody perfumowane, które są znacznie delikatniejsze.
Dodatkowo dla nastolatki może idealnie sprawdzić się woda kwiatowa czy też mgiełka zapachowa. Te lekkie odmiany zapachowe nie będą zbyt obciążać a swoją lekkością sprawią, że młoda osoba będzie ciągnęła za sobą powab świeżości i młodości.
W wyborze odpowiednich zapachów dla nastolatek można śmiało zdać się na opakowania proponowanych wód perfumowanych. Producenci starają się by propozycje dla młodych kobiet były zapakowane w odpowiednie flakony i kartoniki. Takie butelki są kolorowe, mają zabawne kształty, ozdobione są kwiatowymi lub owocowymi motywami.
Wszystko to dlatego by bez problemu można było w drogerii znaleźć odpowiednie propozycje dla nastolatek.

Lekkie i świeże akordy

Przykłady poszczególnych zapachów dla młodych dam to:
– gruszka, ananas, truskawka, wiciokrzew, kwiat pomarańczy, piżmo czy wanilia,
– porzeczka, ananas, jabłko, frezja, róża czy konwalia,
– mandarynka, czerwone jagody, gruszka, jaśmin, piżmo czy wanilia,
– arbuz, owoc guawy, liczi, grejpfrut czy jeżyna i kokos,
– śliwka chińska, mleczko kokosowe, glicynia, drzewo sandałowe.
Takich połączeń kwiatowo owocowych jest bardzo dużo i wszystkie one są specjalnie dedykowane młodym osobom i na ogół są to kombinacje zapachowe lekkie i bardzo świeże.
Dobrze też jest znać listę składników perfum, które wpływają na ciężkość ich zapachu. Wtedy trzeba ich po prostu unikać i nie kupować nastolatkom perfum, które mają je w swoim składzie.