bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Uroda

Jak wystylizować klasyczne białe trampki?

Moda jest bardzo zmienna o czym wystarczy się przekonać podczas zakupów w sklepach odzieżowych. Co roku można spotkać nowe trendy, które ogarniają całą Zachodnią Europę. Sprawia to, że niektórzy usilnie starają się podążać za nowinkami modowymi, buszując w Internecie i czasopismach. Prawdą jednak jest to, że wiele wzorów i akcesoriów jest niezmienna przez wiele lat. Moda lubi zataczać koło. Dzisiaj znowu pożądane są kurtki dżinsowe, najlepiej oversize. To od czego moda lat 2000 starała się uciec, dzisiaj wraca z pełnym blaskiem. Z tego powodu warto zadbać o dodatki i kroje, które sprawdzą się w każdej okazji.

Pewnik modowy na każdy sezon

W swojej szafie nie tylko powinno się mieć trendy sezonowe, ale i takie, które świetnie sprawdzą się do każdej stylizacji. Jednym z takich dodatków są klasyczne białe trampki. Każdy takie ma, choć jedne w swojej szafie. Nic dziwnego, że prostota okazuje się najlepszym rozwiązaniem. Białe trampki pasują do dżinsów jak i spódnic, a nawet letnich sukienek. Poza ponadczasowym designem, buty charakteryzują się komfortem podczas chodzenia. Trampki to ogólnie jedne z najwygodniejszych butów. Są lekkie i idealnie sprawdzają się podczas spacerów, wyjść ze znajomymi do baru, a nawet na imprezę.

Na rynku figuruje wiele barw trampek, ale to właśnie białe są najłatwiejsze do wystylizowania z resztą ubrań. Biały pasuje do wszystkiego i nie przemija to z modą. Pomimo tego niektórzy mogą martwić się o nieskazitelną biel swoich butów. Z tego powodu mogą nie decydować się akurat na biały kolor wyobrażając sobie, że takie buty szybko się ubrudzą. Kwestią jest materiał. Jeśli trampki pochodzą od godnej zaufania firmy, nie trzeba martwić się o zabrudzenia. Mocny i solidny materiał nie zniszczy się podczas prania, a trampki nabiorą oryginalnej bieli.

Jak czyścić białe trampki?

Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach, które pozwolą nie zniszczyć sobie nowych butów w pralce. Przed samym praniem należy wyciągnąć z butów sznurówki i uprać je ręcznie. Trampki powinny być prane w niezbyt ciepłej wodzie, temperatura 30ºC będzie odpowiednia. Dbając o to by buty nie poobijały się o bęben pralki (co mogłoby spowodować ich zniszczenie i odklejanie się), warto zaopatrzyć się w miękki i pojemny woreczek do prania, do którego wsadzi się buty.

Drugim sposobem czyszczenia takich butów jest ręczne przepranie trampek przy użyciu szarego mydła. Wykorzystać do tego można delikatną szczoteczkę, która nie zniszczy tkaniny. Taki sposób pomoże lepiej zadbać o buty, nie narażając ich na mechaniczne uszkodzenia.