bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Uroda

Sucha skóra w ciąży – jak sobie z nią poradzić?

Ciąża to wyjątkowo trudny czas dla organizmu matki, podczas którego kobiety w trosce o swoje maleństwo wykonują szereg badań. Wyjątkowo starannie dbają one również o swoje zdrowie w trosce o nowe życie, jakie noszą pod sercem. Łatwo wtedy zlekceważyć to, co jest na zewnątrz i zapomnieć o zapewnieniu, chociażby skórze należytej opieki. Ciało podczas ciąży bardzo się zmienia, warto więc zadbać o nie na tyle, aby było piękne, a po porodzie szybciej wróciło do formy. Skóra kobiet w ciąży również wymaga pielęgnacji i na szczęście nie jest ona skomplikowana. Warto wykorzystać ją jako chwilę do relaksu i sprawić, aby było ona przyjemna.

Zadbaj o skórę od wewnątrz.

Żaden kosmetyk nie zapewni skórze tego, co dobrze zbilansowana dieta uboga w cukry proste. Komplet składników odżywczych zawartych w diecie sprawi, że szybko zauważymy pożądane efekty. Równie ważne jest zapewnienie odpowiedniego nawodnienia organizmowi. Kobieta w ciąży powinna wypijać około 2 litry płynów dziennie, jednak przede wszystkim warto słuchać tego, co mówi nam organizm, szczególnie jeśli dopomina się o większe ilości płynów. Dzięki nawilżeniu od wewnątrz sucha skóra w ciąży nie będzie problemem.

Zadbaj o swoją twarz.

Niestety sucha skóra w ciąży to problem wielu kobiet. Szczególnie dokuczliwym problemem jest nadmierne przesuszenie okolicy twarzy. Warto wtedy sięgnąć po krem do twarzy, który ma właściwości mocno nawilżające. Niektóre zmiany, jakie zachodzą w kobiecym ciele, są widoczne gołym okiem. Aby chronić się przed ostudą ciążową, warto nawet w pochmurne dni sięgnąć po krem z filtrem. Zapobiegnie to nierównomiernemu odkładaniu się melaniny w skórze twarzy, co powoduje charakterystyczne plamy.

Pamiętaj o nawilżeniu.

Sucha skóra w ciąży może być również spowodowana niewystarczającym nawilżeniem. W walce z przesuszeniem pomogą wszelkie balsamy, masła do ciała oraz olejki. Niektóre z nich działają przeciwobrzękowo oraz znacząco zwiększają sprężystość skóry. W efekcie skóra jest mniej narażona na powstawianie rozstępów, które pojawiają się u znaczącej większości kobiet. Warto sięgnąć po naturalne oleje, które dzięki zawartości naturalnych filtrów UV, zapewnią odpowiednią ochronę skóry podatnej na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Ich zastosowanie zapobiegnie również podrażnieniom. Dobrym wyborem mogą stać się oleje ze słodkich migdałów, pestek malin czy z awokado. Nie można zapominać również o brodawkach sutkowych, które w ciąży są szczególnie wrażliwe. Na rynku znajdziemy specjalnie kosmetyki działające kojąco i natłuszczająco.