bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Uroda

Dojrzała moda – sukienki dla kobiet po 40.

Wiek to tylko liczba, jednak w pewnym okresie dociera do nas, że chcemy coś zmienić w swojej szafie. Nie chodzi w tym o to, że nagle jako dojrzalsze kobiety powinno się wyrzucić kolorowe i zwiewne sukienki mini. Z wiekiem przychodzi też ochota na kolejne eksperymenty modowe i warto zaopatrzyć się w ubrania dostosowane do swojej figury i wieku.

Spoglądając na hollywoodzką ściankę możemy zobaczyć na niej piękne i elegancko ubrane aktorki, które niegdyś cieszyły się urokami młodości. Dzisiaj już jako dojrzałe kobiety napawają nas optymizmem pokazując się z szykiem w modnych kreacjach. Julia Roberts, Angelina Jolie i Jennifer Aniston to ikony kobiecego piękna i mody. Dzisiaj zachwycają swoją dojrzałością i świetną kondycją pomimo wieku.

Jaka moda dla pań po 40-stce?

Sklepy z odzieżą coraz częściej prezentują eleganckie rozwiązania, które sprawdzą się dla dojrzałych kobiet. W tym wieku panie świetnie prezentują się w nieco poważniejszych stylizacjach, które podkreślają ich kobiecość i siłę. Zdecydowanie jest tutaj ważne. Ubranie może podkreślać długą drogę, którą pokonało się od bycia niewinną i słodką nastolatką po silną kobietę w średnim wieku.

Popularnością cieszą się proste koszulki z lekkim dekoltem, eleganckie koszule wsadzone w dżinsy albo cygaretki oraz długie płaszcze, które idealnie sprawdzą się podczas chłodniejszej pory. Cała taka stylizacja sprawia, że kobieta wygląda elegancko, pewnie siebie i z klasą. Taki dobór szafy nie tylko sprawdzi się w pracy, ale nawet podczas spotkania z koleżankami na kawie lub spaceru w parku z dziećmi.

Jakie sukienki dla kobiet po 40-stce?

Elegancja nie oznacza jedynie klasycznych spodni garniturowych albo spódnic. Warto zaopatrzyć się w sukienki, które idealnie sprawdzą się dla dojrzałych kobiet. W tym przypadku należy zwracać uwagę na sylwetkę. Nie wszystkie kroje idealnie sprawdzą się przy danej figurze. Panie nieco pulchniejsze ładnie prezentują się w sukienkach z wyciętą wyraźnie talią. Długość powinna dochodzić do kolan. Nie skraca to sylwetki, a zakrywa najbardziej masywną część nóg. W takim przypadku lekkości może dodać sam materiał. Marszczony tuż przy ramionach sprawia, że wygląda się uroczo, a przy tym smukle.
Dla szczupłych pań poleca się proste opinające kroje. Smukła sylwetka w tym wieku to też atut, którym można godnie się pochwalić. Z tego powodu żadne niepotrzebne wzory nie powinny odrywać uwagi od szczupłej sylwetki, która zostaje podkreślona dopasowanym materiałem.
Kolory sukienek nie muszą być ciemne. Czerwienie, szmaragdy, zielenie i pastele również świetnie się sprawdzą. Podkreślą urodę i nadadzą blasku każdej kobiecie.