bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Uroda

Podstawy garderoby. Co trzeba mieć w szafie?

Każdy słyszał o tzw. podstawach garderoby czy ubraniach basic. Nie zawsze jednak wiadomo, co mieści się w tym pojęciu.

Modowy basic – co to jest?

Podstawy garderoby to takie elementy, które każdy powinien mieć w szafie. Gwarantują one, że zawsze będziemy mieć, co na siebie włożyć. Klasyczne elementy, takie jak koszula, spodnie czy dżinsy mogą być też podstawą każdej stylizacji.

Dysponując dobrze przygotowaną bazą ubrań możemy oszczędzić na odzieżowych wydatkach. Wystarczy klasykę połączyć z modnym w danym sezonie dodatkiem. To od nas zależy, czy będzie to słomkowy kapelusz, torba listonoszka, puchowa kurtka czy kwiecista chustka.

Jakie są podstawy garderoby?

Konieczne elementy garderoby będą różniły się w zależności od tego, czy jest to szafa damska czy męska. Warto też zaznaczyć, że lista podstawowych elementów garderoby różni się w zależności od tego, kto ją przygotowuje. Może się ona ograniczyć do koniecznego minimum, ale może mieć też szerszy zakres.

Nie dajmy się jednak zwariować. Warto wybierać ubrania, które są w naszym stylu, a niekoniecznie w stylu gwiazd z pierwszych stron gazet. Przy kompletowaniu garderoby trzeba wziąć też pod uwagę budżet, którym dysponujemy.

Ubrania powinny być dobrej jakości. Lepiej wybrać mniej rzeczy, ale lepszej jakości niż więcej słabych jakościowo ubrań. Bazę nosić będziemy częściej, dlatego tak ważne jest, by była odporna na zniszczenia.

Garderoba damska

Można wymienić kilka elementów garderoby, które powinna mieć w szafie kobieta. Są to bez wątpienia biała koszula, czarne spodnie, czarna marynarka, biały T-shirt, dżinsowe spodnie, czarna spódnica, kardigan, klasyczny płaszcz, skórzana bądź dżinsowa kurtka oraz botki na obcasie, baleriny, szpilki, kozaki i skórzana torebka.

Trzeba jednak pamiętać o indywidualnym stylu. Jeżeli nie przepadamy za bielą, czernią czy szarością, zdecydujmy się na kolory, które na pewno założymy. Lepiej trafione mogą okazać się pudrowy róż, łososiowy czy granat.

Garderoba męska

Jeżeli chodzi o męską szafę, warto by znalazło się w niej kilka elementów. Należą do nich: garnitur, granatowa marynarka, spodnie dżinsowe,spodnie ciemne, koszula biała i koszula mniej formalna, T-shirt biały i czarny, sweter, bluza sportowa, szorty, kurtka, buty sportowe, półbuty i krawat.

Podobnie jak w przypadku garderoby damskiej zestaw ten można modyfikować w zależności od indywidualnego stylu i budżetu.

Jak widać skompletowanie własnej garderoby może ułatwić tworzenie codziennej stylizacji. Dobrze dobrana baza zawsze jest gwarancją sukcesu.