bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Uroda

Świąteczne stylizacje – na co postawić?

Okres Świąt Bożego Narodzenia zbliża się do nas dużymi krokami. Dlatego też warto znaleźć odpowiednią stylizację – nie tylko na same spotkania rodzinne w tym wyjątkowym czasie, ale również świąteczne sesje zdjęciowe. Są one świetnymi pamiątkami i pozwalają na wspominanie pięknych czasów spędzanych z rodziną. Jak wybrać świąteczną stylizację?

Odpowiednie kolory

Święta Bożego Narodzenia kojarzą się nierozerwalnie z czerwienią. W takiej właśnie barwie jest strój Świętego Mikołaja – jednak to nie jedyna opcja, na jaką można się zdecydować. Równie dobrze sprawdzą się butelkowe zielenie czy bardziej klasyczna czerń lub biel (choć te dwa ostatnie kolory należy stosować ostrożnie: mogą one bowiem dać nieco „sztywny”, szkolny efekt). Popularne w obecnym sezonie kwiatowe desenie nie będą najlepszą opcją na świąteczne stylizacje: jakkolwiek są piękne, dużo lepszym wyborem będzie na przykład sukienka czy koszula w czarno-czerwoną kratę. Jeśli planujemy wybrać się na świąteczną sesję całą rodziną, oczywiście warto dopasować do siebie stroje, ale w granicach rozsądku. Trzy lub cztery osoby ubrane w ciemne spodnie i koszulę w kratę mogą po prostu zlewać się w jedno. Dużo lepszym pomysłem będzie na przykład rozdzielenie się na części – tak, by jedna lub dwie osoby nałożyły określony kolor i wzór, a pozostałe – inny. W ten sposób można uzyskać naprawdę ciekawy efekt. Niektórzy stosują również podział według płci – jednak to, oczywiście, sprawdzi się wyłącznie w rodzinach, gdzie rzeczywiście ilość kobiet (dziewczynek) i mężczyzn (chłopców) jest zbliżona.

Jak wybrać stylizację na święta?

Jeśli chodzi o panów, wybór jest znacznie łatwiejszy: eleganckie, ciemne spodnie, a do tego koszula lub sweter ze świątecznym motywem lub w kolorze bordowym czy butelkowej zieleni. Znacznie trudniejszy wybór w tym zakresie mają panie, które po prostu muszą wybrać ze znacznie szerszej gamy produktów. Dobra wiadomość dla pań, które nie przepadają za sukienkami: to nie jest absolutne „must have” na święta czy sesję świąteczną! Równie dobrze sprawdzi się elegancka bluzka lub koszula bądź sweter z wesołym, świątecznym wzorem. Tym, o czym należy pamiętać jest fakt, że choć święta Bożego Narodzenia są czasem, kiedy wszyscy chcą wyglądać dobrze, nie oznacza to, iż trzeba ubierać się „sztywno”! W tym szczególnym czasie w roku równie dobrze sprawdzą się eleganckie ubrania, co zabawny sweter ze świątecznym motywem czy sukienka w renifery. Ważne, by czuć się dobrze i świetnie bawić w towarzystwie rodziny oraz przyjaciół!