bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Uroda

Jak wybielić trampki? Najlepsze sposoby

Trampki to bardzo popularny rodzaj obuwia. Często wybieranym fasonem są trampki białe. Oprócz wielu zalet ich wadą jest to, że szybko się brudzą. Jak wybielić trampki?

Trampki dla każdego

Trampki to obuwie sportowe na grubszej podeszwie. Kiedyś kojarzyło nam się z lekcjami wychowania fizycznego, teraz jest elementem garderoby wielu osób.

Trampki sprawdzą się w wielu stylizacjach. Dobrze wyglądają zarówno z dżinsami, ale także z sukienkami czy spódnicami. Trampki występują w wielu różnych fasonach. Te klasyczne można nosić wiosną, latem, a nawet wczesną jesienią. Specjalne, ocieplane modele sprawdzą się, gdy temperatura jest już niższa.

Często się zdarza, że białe trampki lub te z białą podeszwą żółkną. Trzeba wtedy zdecydować się na wybielanie.

Jak wybielić trampki?

Przy wybielaniu trampek trzeba pamiętać o kilku zasadach. Silne chemiczne środki mogą zniszczyć materiał, z którego uszyte są trampki. Lepiej zrezygnować z agresywnych wybielaczy, a postawić na łagodniejsze środki.

Do wyboru jest wiele rodzajów preparatów. Warto postawić na domowe środki, które będą łagodniejsze, ale skuteczne.

Domowe wybielanie

Jeden ze środków służący do wybielania to sól gruboziarnista. Trampki należy oczyścić z brudu. Następnie posypać białe obuwie solą na zewnątrz i w środku. Pozostawić je na około godzinę. Po upływie tego czasu wypłukać trampki w wodzie z detergentem. Następnie wysuszyć.

Inny środek to soda oczyszczona, którą można połączyć z wodą lub octem. Taką mieszanką trzeba wyczyścić trampki. Najlepiej zrobić to za pomocą szczotki. Po takim zabiegu obuwie płuczemy.

Kolejnym skutecznym sposobem jest pasta do zębów. Ta z kolei sprawdzi się przy wybielaniu podeszwy butów. Jak to zrobić? Wystarczy nałożyć pastę na szczoteczkę do zębów i przetrzeć podeszwę. Na skutek szorowania buty powinny odzyskać biały kolor. Później wystarczy tylko wytrzeć je wilgotną ściereczką.

Inne metody

Gdy domowe środki nie skutkują, można sięgnąć po proszek do białych tkanin. Odrobinę środka należy nanieść na gąbkę i doczyścić brudne miejsca. Nie wrzucajmy jednak brudnych trampek do pralki, a jeżeli już się na to zdecydujemy, pierzmy je w najniższej temperaturze i wirujmy na najniższych obrotach.

Ostatecznością jest wybielacz. Jeżeli już zdecydujemy się na ten środek, możemy ograniczyć go jedynie do podeszwy. Żeby wybielanie wykonać precyzyjnie, warto użyć patyczków do uszu.

Jak widać sposobów na wybielenie trampek jest naprawdę dużo. Warto wybrać ten, który będzie najskuteczniejszy, ale i bezpieczny dla naszego obuwia.