bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Obrączki ślubne i ich najważniejsze cechy
Lifestyle

Obrączki ślubne i ich najważniejsze cechy

Planowanie ślubu to naprawdę niezwykłe zadanie dla każdego. Trzeba wziąć pod uwagę naprawdę ogromną liczbę spraw, takich jak miejsce ślubu, jego termin czy też oczywiście styl. Nie bez znaczenia w tym całym zamieszaniu jest także to, jakie obrączki ślubne się zakupi. Dlaczego są one tak ważne i na co należy zwracać uwagę podczas ich wybierania?

Dlaczego obrączki są tak istotne?

Zanim jednak przejdzie się do najważniejszej sprawy, czyli tego, czym obrączki ślubne powinny się charakteryzować, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba tego, z jakiego powodu są one tak istotną częścią ślubu. Jak się bowiem okazuje, obrączki to najważniejszy symbol miłości, jaki może być wykorzystany na ślubie. Zakładane są one wzajemnie przez parę na palce i stanowią potwierdzenie zaślubin i uczucia. Co bardzo ważne, obrączki nosi się cały czas, przez całe wspólne życie. Jest to więc biżuteria, która musi charakteryzować się naprawdę ogromną wytrzymałością i odpornością na zniszczenie.

Więcej informacji i możliwość zakupu online: https://luva.pl/obraczki-slubne

Z jakiego metalu wybrać obrączki?

Skoro już wiadomo, z jakiego powodu obrączki ślubne są tak ważne, należy się teraz dowiedzieć, jak się je powinno wybierać. Najważniejszą sprawą jest rzecz jasna to, z jakiego będą one wykonane materiału. Najbardziej klasyczne obrączki to te, które zrobione są z żółtego złota. Oczywiście na rynku spotkać się można również z obrączkami ze złota białego, różowego, a nawet czerwonego. Oczywiście stosuje się także modele mieszane. Złoto to jednak niejedyna możliwość, ponieważ ostatnimi czasy dużą popularnością cieszą się metale takie jak tytan, srebro czy też po prostu stal.

Jaki rozmiar?

Kolejną bardzo ważną sprawą, o której nie można zapominać, gdy kupuje się obrączki przed ślubem, to jaki powinien być ich rozmiar. Jeśli nie zadba się o ten szczegół, można doprowadzić do sytuacji, gdy podczas ślubu obrączki nie wejdą na palce lub też będą się z ich zsuwać. W obu przypadkach konieczne będzie wprowadzanie poprawek, co pociągnie za sobą dodatkowy koszt i oczywiście konieczność pozostawienia obrączek u jubilera na pewien czas. Jak do tego nie dopuścić? Oczywiście trzeba w tym wypadku podczas zakupu podać odpowiedni rozmiar obrączek. Można próbować zmierzyć palce samodzielnie, lecz żeby nie doszło do poważnych pomyłek, najlepiej po prostu udać się razem do jubilera, aby specjalista przy pomocy zaprojektowanych do tego przyrządów pobrał miarę z palca.

Dodatkowe elementy dekoracyjne na obrączkach

Jak można się łatwo domyślić, obrączki nie muszą być gładkie, lecz mogą się na nich znajdować dodatkowe elementy poprawiające ich wygląd. Na co więc warto się zdecydować, jeśli chce się mieć nieco bardziej wyszukaną i oryginalną obrączkę? Zdecydowanie najczęściej wykorzystywanym dodatkiem do obrączki jest wygrawerowany napis. Często jest to imię wybranki lub wybranka serca, lub też przygotowana specjalnie sentencja miłosna. Możliwości jest naprawdę wiele i wygrawerować można dosłownie wszystko. To jednak nie koniec możliwości, ponieważ na obrączkach ostatnimi czasy coraz częściej stosowane są dodatkowe kamienie szlachetne. Rzecz jasna nie muszą to być od razu drogie diamenty, lecz często stosuje się rubiny czy też szafiry.