bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Uroda

Jakie kosmetyki do prostowania włosów wybrać?

Kobiety z reguły dzielą się na te, które kochają włosy układające się w sprężynki, miękkie i niesforne fale lub uwielbiające gładką i lśniącą taflę prostych włosów. Niestety, jeżeli chodzi o ostatnią opcję, mało kto może pochwalić się włosami, które wyglądają w ten sposób zaraz po umyciu i przy braku jakiejkolwiek stylizacji. W zdecydowanej większości przypadków włosom trzeba delikatnie pomóc i po prostu o nie zadbać. Jeżeli więc marzą nam się włosy idealnie proste, należy skupić się na doborze odpowiednich preparatów, dzięki którym nasze włosy będą wyglądały jak z okładek czasopism.

Jak możemy wyprostować włosy?

Aktualnie najczęściej wykorzystywane metody do prostowania włosów to codzienny zabieg z wykorzystaniem prostownicy, keratynowe prostowanie lub najtrwalsze prostowanie chemiczne.

Wykorzystanie prostownicy nie zapewni nam co prawda efektu na dłużej niż do pierwszego mycia włosów, ale jest szybkie, łatwe i jest to sposób, który bez problemu każdy z nas może wykonać w domu. Pozostałe dwa zabiegi są bardziej kosztowne oraz chcąc je zastosować, nie obędzie się bez wizyty u fryzjera. Niestety zbyt częste wykorzystywanie prostownicy może powodować zniszczenia włosów. Dlatego właśnie niezwykle ważne jest, aby podczas stylizowania włosów przy użyciu prostownicy używać kosmetyków, które zapewnią naszym włosom zabezpieczenie przed wysoką temperaturą. Im częściej stylizujemy w ten sposób naszą fryzurę, tym bardziej powinniśmy chronić nasze włosy.

Kosmetyki do prostowania włosów.

Oto kilka produktów, które warto mieć w swojej kosmetyczce:

1. Fluid do prostowania z keratyną — jego zadaniem jest zabezpieczyć włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Dzięki uzupełnieniu niedoborów keratyny w strukturze włosa wygładza je, dzięki czemu nawet bez stylizacji są o wiele prostsze.

2. Maska wygładzająca z keratyną — ten produkt przede wszystkim wygładza włosy oraz zmniejsza ich objętość. Sprawdzi się nawet w przypadku loków, które wyglądają nieestetycznie z powodu zniszczeń włosów. Otwarta łuska powoduje, że włosy zaczepiają się o siebie, co w efekcie może prowadzić do ich wyrywania lub łamania podczas stylizacji. Dzięki niej fryzura nabiera miękkości, prostowanie staje się łatwiejsze, włosy mniej się plączą, a sama fryzura nabiera ładniejszego kształtu.

3. Szampon wygładzający — jest to świetna baza do późniejszego zastosowania kolejnych produktów. Znacząco wzmacnia działanie użytych w następnej kolejności produktów, a dzięki jego zastosowaniu efekt wygładzenia jeszcze przed użyciem prostownicy jest bardziej widoczny.