bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

materace piankowe antyalergiczne
Dom i ogród

Czy są materace piankowe antyalergiczne?

W Polsce na alergię cierpi prawie połowa populacji. Najczęściej wywołują je roztocza, a także kurz, pyłki drzew i kwiatów oraz trwa. Alergia bardzo często wywołuje kaszel, kichanie, czy wysypkę, co skutecznie utrudnia spokojny sen oraz relaks. Dlatego też warto zdecydować się na zakup materaca, który będzie antyalergiczny, a do jednych z takich zaliczają się modele piankowe. 

Materace odpowiednie dla alergików

Osoby borykające się z alergią powinny zwracać uwagę na swoje otoczenie, czyli na pomieszczenia, w których przebywają, a więc także i na sypialnię. W ten sposób mogą one zminimalizować ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej oraz alergenów, które wokół nich mogą krążyć. Ma to ogromne znaczenie w przypadku osób, które większość czasu spędzają w domu na pracy, nauce, czy odpoczynku. Okazuje się, że alergicy symptomy uczulenia najczęściej odczuwają wieczorem i w nocy, czego przyczyną może być źle dobrany materac i nieodpowiednia pościel. 

Warto więc wiedzieć, że na rynku dostępne są materace dedykowane alergikom, które nie nasilają objawów choroby i umożliwiają komfortowy, zdrowy i spokojny sen. Materace dla alergików charakteryzują się odpowiednimi właściwościami, które wyróżniają je na tle innych wkładów. Modele antyalergiczne posiadają specjalne wcięcia i kanaliki, które umożliwiają swobodną cyrkulację powietrza, co przekłada się na higienę snu. Jednymi z najpopularniejszych modeli wkładów dla osób uczulonych na roztocza i kurz są te wykonane z pianki, które dostępne są między innymi na https://sembella.pl/produkty/materace/piankowe/.

Materace piankowe i lateksowe dla alergików

Jaki materac będzie najlepszy dla osoby borykającej się z alergią? Wyróżnić można dwa główne rodzaje wkładów, które charakteryzują się najlepszymi parametrami. Są to materace piankowe i lateksowe. Konstrukcja podłoża piankowego wysokoelastycznego i termoelastycznego zapewnia optymalną cyrkulację powietrza, co chroni przed gromadzeniem się kurzu, pyłków i roztoczy. Ponadto pianka dobrze odprowadza wilgoć, co przekłada się na zahamowanie rozwoju wszelkich mikroorganizmów. 

Materace lateksowe to drugi z rodzajów, który dedykowany jest alergikom. Jest to materiał wyjątkowo przyjazny alergikom. Ponadto lateks zapewnia wysoką higienę snu i doskonały komfort wypoczynku. Oczywiście, osoby borykające się z alergiom na lateks powinny wybierać modele piankowe. 

Poza wyborem odpowiedniego materaca, należy również zadbać o pokrowiec. Niektórzy producenci dodają go w zestawie z wkładem, a inni pozostawiają wybór klientom. Warto pamiętać o tym, że typ toppera ma najistotniejsze znaczenie w przypadku alergii skórnych, a nie oddechowych. Osoby borykające się z uczuleniami powinny więc wybierać modele antybakteryjne i antyroztoczowe oraz łatwe do zdjęcia i wyprania.