bootsy.pl

Moda Uroda Zdrowie

Lifestyle

Jak stworzyć idealną kryjówkę dla dzieci?

Kilkanaście lat temu ulubioną zabawą dzieci było budowanie bazy. Prawdopodobnie od tamtej pory nic się nie zmieniło i maluchy nadal uwielbiają chować się w zaciszu swojego pokoju. Producenci artykułów dziecięcych pomyśleli również o takich potrzebach naszych najmłodszych i wymyślili kryjówki, które mogą służyć także za wygodny mebel. Ogromnym plusem jest kompaktowość takich konstrukcji, dzięki czemu spełnia swoje funkcje nawet na bardzo małym metrażu. 

Dlaczego kryjówka dla dzieci jest ważnym elementem pokoju?

Posiadanie własnej kryjówki to dla dziecka ważny element jego rozwoju. Przede wszystkim rodzi się poczucie bezpieczeństwa oraz świadomość tego, że mamy własny kąt, w którym możemy schować się przed całym światem. Aktywność dzieci oraz ich wysoki poziom energii nie oznacza, że zawsze pragną towarzystwa. Tak samo jak dorośli ludzie, mają czasem ochotę na chwile spędzone w samotności, a naszym obowiązkiem jest im to zapewnić. Maluch ma wówczas dużą ilość czasu na przemyślenia i rozwijanie swojej wyobraźni lub zwykły odpoczynek.

Każde dziecko powinno mieć swoją przestrzeń, która pozwolą mu na wyciszenie się i schowanie przed bodźcami, które oferuje dzisiejszy świat. Jest to również miejsce na spokojniejsze zabawy. Większa kryjówka umożliwia wspólną rozrywkę, która pozwala zacieśniać więzi i budować poczucie wzajemnego zaufania i potrzeby przebywania z drugą osobą. Dla starszych pociech taka konstrukcja może zastępować meble. Kryjówka dla dzieci to świetne miejsce do nauki, lektury czy odrabiania lekcji. 

W jakiej formie możemy zorganizować kryjówkę dla dzieci?

Jedną z możliwości jest postawienie w pokoju dziecięcym namiotu, który posłuży za miejsce odosobnienia. Zapewnia on atmosferę sprzyjającą odpoczynkowi, ale również spokojnej zabawie i wyciszeniu. Namioty występują w wielu wzorach i wariantach kolorystycznych, dzięki czemu z łatwością wpasujemy go w aranżację przestrzeni. 

Kolejnym rozwiązaniem jest postawienie kryjówki w postaci domku. Może on być zbudowany z drewna, materiału czy plastiku. W zależności od wieku malucha konstrukcja będzie miała różne rozmiary i poziom wytrzymałości. Zamykane drzwi pozwalają odizolować się od wszystkich innych bodźców, dlatego taki domek może być miejscem wypoczynku czy nawet snu. Tę opcję można zastosować nie tylko w pokoju, ale również w ogrodzie. Wówczas możemy pozwolić sobie na większą kryjówkę, w której dziecko będzie mogło bawić się z rówieśnikami lub rodzicami. 

Dziecko powinno mieć kąt dla siebie

Inną opcją są kryjówki w postaci foteli czy zadaszonych kanap. Dają one możliwość nie tylko schowania się i zabawy w spokoju, ale również pozwalają uciąć sobie drzemkę. Są świetną alternatywą dla sofy czy fotela i idealnie wpisują się w aranżację nowoczesnej przestrzeni dla malucha. Mogą posłużyć również do zabawy w chowanego lub jako kącik czytelniczy. Maluch może realizować z ich użyciem wiele różnych rozrywek. W naszym sklepie Misioo dostępnych jest wiele podobnych rozwiązań, które stanowią niezbędne wyposażenie pokoju dziecięcego.